Мобільні додатки як інструмент збільшення прибутковості бізнесу

Mobile applications as a tool for increasing business profitability
Автор: Михайло Бачинскьий
Рейтинг матеріала:
1 голос 5.0 / 5

Скільки додатків ви маєте на смартфоні? Очевидно, що немало — служба таксі, замовлення піци, улюблений магазин одягу і ще багато чого корисного. Якщо кілька років тому перелік додатків був значно скромнішим, то сьогодні це частина нашої рутини, а для бізнесу — обов’язкова складова маркетингової стратегії. Більшість сучасних компаній не можуть обійтися без мобільного додатку, адже це статус, нові клієнти, прибутковість бізнесу.

Чому клієнти надають перевагу замовленням через додатки

Отримувати будь-яку послугу чи товар значно зручніше через додаток, ніж сайт чи тим більше за телефоном. Уявіть ситуацію: вам потрібно замовити піцу. Що краще — шукати номер закладу в особистих контактах чи в інтернеті, телефонувати, обговорювати деталі з менеджером (а якщо хтось щось переплутає чи недочує?), погоджувати спосіб оплати і доставки чи за кілька секунд зробити замовлення в додатку, не витрачаючи час і енергію на зайві дії? Звісно, більшість виберуть останній варіант. До того ж треба визнати, що в еру стрімкого розвитку інформаційних технологій сучасні користувачі все менше люблять розмови телефоном та зайві особисті контакти. Це очевидний наслідок цифровізації світу, і в таких умовах ми живемо, а бізнес-додатки — чудовий спосіб не змушувати клієнта виходити із зони комфорту.

Крім того, в застосунках можна переглянути всю потрібну інформацію до здійснення замовлення, дізнатися ціни, умови, акції, а потім прийняти рішення про покупку. Якщо для цього доведеться телефонувати чи шукати в мережі сайт, який може бути не адаптивним для смартфону, то буде значно менше шансів, що потенційний клієнт зважиться на замовлення чи навіть дійде до етапу вивчення інформації про продукт. Оптимізація мобільних платформ для бізнесу значно скорочує шлях клієнта до покупки, що в результаті вигідно обом сторонам.

Why customers prefer ordering through apps

Кому на ринку потрібні бізнес-додатки

Найактуальнішім буде використання додатків для компаній, що продають певні товари повсякденного вжитку (одяг, косметика тощо) або надають послуги населенню. Не обійтися без мобільних рішень для бізнесу також:

  • службам доставки їжі;
  • таксі;
  • кафе та ресторанам;
  • інтернет-магазинам (товарів, що не вимагають індивідуального підходу);
  • спортивним клубам.

В кожному з випадків додаток надає безліч бонусів, які приємні клієнту і приносять відповідно більше замовлень бізнесу. Розглянемо на прикладі таксі. Замість складної схеми з дзвінками, уточненням адреси, надсиланням повідомлень про прийняття замовлення і даних щодо авто, оплати лише готівкою, ми отримуємо максимально зручну схему взаємодії.

Замовити автівку можна за кілька секунд, обравши оптимальний для себе варіант за ціною і додатковими умовами, наприклад, поїздка з дитиною чи домашнім

улюбленцем. Нікуди не потрібно дзвонити, ціна прозора і немає варіантів її зміни. В додатку автоматично визначається локація клієнта, а він може бачити маршрут і місце знаходження авто, тому відсутні проблеми з пошуком один одного. Розрахуватися також можна онлайн з автоматичним списанням суми з карти — жодних незручностей з готівкою і рештою.

У свою чергу компанія в мобільному додатку може оголошувати знижки та акційні пропозиції. В застосунку клієнт точно їх побачить і при нагоді скористається, в той час як інші варіанти реклами подібних пропозицій пройдуть повз нього. Звісно, щоб рішення спрацювало якнайкраще, потрібно враховувати інновації у мобільному маркетингу і особливості ніші. Наприклад, для служби таксі недостатньо ефективне визначення локацій чи відсутність змоги прив’язати карту для сплати онлайн буде справжнім провалом і не принесе бажаних результатів у підвищенні прибутковості бізнесу.

Очевидно, що розробка додатку несе нові перспективи в заробітку. Проте важливо точково розібрати, як наявність додатку впливає на доходи та які ще переваги мають мобільні рішення для бізнесу.

Орієнтація в останніх тенденціях

Для сучасних молодих користувачів відсутність у компанії додатку — ознака того, що вона не йде в ногу з часом, а отже автоматично стає нецікавою. Потенційний клієнт вважає, що якщо бізнес не спромігся на розробку додатку, то хіба може він в своєму сервісі запропонувати щось цікаве, оригінальне, цінне. Звісно, це трохи жорстко і не завжди справедливо, але такими категоріями мислить сучасна аудиторія, яка цінує власний комфорт і розуміє, які інновації у мобільному маркетингу зараз актуальні. Тому компаніям потрібно це враховувати і навіть таким чином демонструвати потенційним клієнтам розвиток бізнесу, здатність задовольнити їх потреби.

Розширення цільової аудиторії

Цей пункт йде в продовження попереднього і знову ж таки орієнтований саме на молодь. Якщо основна аудиторія вашого бізнесу віку 35+ років, імовірно, що наявність додатку для неї непринципова. Але ось потенційний 20-річний клієнт, навіть якщо ваш продукт йому підійшов би ідеально, цілком може відмовитися від замовлення тому, що без додатку йому незручно. Це несучасно, неактуально, а отже не для нього. Якщо ви хочете залучити молоду активну аудиторію, враховуйте її користувацький досвід.

Прибутковість бізнесу і конверсії

Пропорційно до того, як додаток залучає нову аудиторію, зростають продажі та доходи компанії. Але насправді застосунок надає значно більше можливостей для нарощення прибутковості. По-перше, він завжди під рукою. Набагато більше шансів, що, коли людині знадобиться відповідна послуга чи товар, вона згадає саме про вас, ніж якщо доведеться шукати варіанти десь в інтернеті.

По-друге, додаток дозволяє вам постійно про себе нагадувати, зокрема що стосується знижок. Та ж сама реклама акційних пропозицій в соцмережах швидше за все в силу банерної сліпоти пройде повз клієнта. А якщо йому на смартфоні приходить сповіщення, що на улюблену піцу знижка, цей факт не лишається непоміченим, а отже бізнес за рахунок акцій може залучати значно більше клієнтів. До того ж додаток дозволяє персоналізувати пропозиції, враховувати вподобання користувача і на цьому також збільшувати прибутковість.

Головні складові зручного додатку та маркетингові стратегії

Втім, для того щоб розвиток бізнесу з запуском додатку дійсно був помітним, це потрібно зробити вдало, грамотно і з максимальним використанням всіх можливостей такого рішення. Основні моменти, які варто врахувати в розробці програмного забезпечення додатку, щоб він на всі 100 виконував свої функції

  • сповіщення — вам потрібно про себе нагадувати, щоб після встановлення додаток не був швидко забутий, але все в міру і з дійсно цікавою інформацією;
  • геолокації та карти — це життєво важливо не тільки для служб таксі, але й також корисно для інших бізнесів, наприклад, закладів чи фізичних магазинів, щоб користувач міг швидко вас знайти офлайн. А якщо вчасно надіслати йому сповіщення типу «Ви так близько біля нас, зайдіть і отримайте бонус», це може принести ще одного лояльного клієнта;
  • онлайн-оплата — така опція має бути завжди і всюди, причому зі збереженням даних після прив’язки карти і без потреби щоразу щось вводити повторно;
  • швидкий дзвінок — варто так продумати UX/UI для мобільного додатку, щоб всі важливі кнопки були в полі зору постійно, і одна з них — для зв’язку з адміністратором. Інколи це потрібно в процесі замовлення і не варто змушувати клієнта поза додатком шукати контакти.

Кроки для запуску додатку і підтримки

Перш ніж приступати до розробки додатку, варто визначитися, на яку аудиторію ви перш за все орієнтуєтеся, і врахувати її користувацький досвід. Не намагайтеся охопити додатком надто багато — виберіть конкретні функції, під які він буде працювати. Наприклад, для туристичної фірми це пошук турів за заданими параметрами. Подумайте, чи варто додавати опцію онлайн-замовлення путівок з огляду на те, наскільки це буде актуальним для вашої аудиторії. Можливо варто протестити певні додаткові функції.

Продумайте UX/UI для мобільного додатку. Інтерфейс має бути приємним для ока, зручним. Нічого не ховайте, не змушуйте клієнта робити додаткові рухи для здійснення замовлення. Все має бути комфортно, прозоро та естетично, як і вимагає оптимізація мобільних платформ. Оберіть платформу для розробки програмного забезпечення, створіть версії для iOS, Android, врахуйте стандарти безпеки та можливі навантаження. Після запуску додатку бізнес повинен забезпечити регулярну підтримку користувачів. Вчасні оновлення системи нададуть позитивний досвід користування додатком і покращать ваш імідж.

Чи можлива монетизація додатків і збільшення доходів

Вибір такої моделі роботи з додатком ризикований і не завжди передбачуваний — він може як підвищити прибутковість, так і надати зворотного ефекту. Потрібно враховувати особливості своєї аудиторії і її платоспроможності. До того ж варіант підходить далеко не для кожного бізнесу. Якщо ви просто доставляєте піцу чи суші, додаток повинен відповідати за оформлення замовлень і все. Вбудовувати якісь платні опції навряд вдала ідея, але для певних нішевих продуктів в цьому може бути сенс. Загалом існують такі варіанти монетизації додатків:

  • повністю платний додаток — один раз оплачується покупка і надається доступ до всіх функцій. Актуальним це може бути при створенні додатку під певний конкретний продукт, наприклад курс;
  • реклама — програма безкоштовна для користувачів, але компанія отримує прибуток за рахунок рекламних оголошень. В цьому потрібно зберігати міру з кількістю реклами, щоб не дратувати користувача, а також варто мати преміум-версію, за яку можна заплатити, але не бачити оголошення;
  • внутрішні покупки — базова версія безкоштовна, але за певні додаткові опції потрібно доплачувати. Варіант актуальний, до прикладу, для сфери геймінгу, але тут має бути гарно продумана цінова політика, щоб користувачу було цікаво і вигідно щось купувати;
  • підписка — популярний формат, коли за користування щомісячно сплачується певна сума. Варіант також підходить для окремих ніш, а щоб зберігати аудиторію, потрібно постійно працювати над новим цікавим контентом. Це можна розглянути для сервісів з вивчення мов, до прикладу.
Is it possible to monetize applications and increase income

Висновки

Створення мобільного додатку — це вимога часу для сучасних бізнесів, особливо тих, що працюють в e-commerce. При цьому запуск додатку не буде окремим кроком для просування, а стане частиною цілісної стратегії розвитку і подекуди її ключовим елементом. Часу на роздуми насправді немає, відсутність додатку на сьогодні є кроком назад, а його поява — міра, щоб вирівняти позиції. І лише професійний підхід до оформлення додатку, врахування ніші, аудиторії, трендів, тестування поведінкових факторів, постійна технічна підтримка та вдосконалення дозволять за допомогою додатку досягти бажаних бізнес-цілей.

Докладніше

Чекаємо на ваш проєкт

Контакти

Україна, 04053, місто Київ, пров.Киянівський, будинок 3-7

Україна, 79029, місто Львів, Героїв УПА, 73В