Адмінпанель для генетичної лабораторії

Admin panel for genetic laboratory

Про клієнта

До нашої компанії Sky Business Group звернувся клієнт — сучасна лабораторія, яка спеціалізується на проведенні високоточних генетичних досліджень. Вона надає широкий спектр послуг, зокрема аналіз ДНК, генетичний скринінг, дослідження спадкових захворювань та інші види молекулярної діагностики. Центр досліджень має великий обсяг даних, що потребують надійного зберігання та управління. Тож лабораторія прагне впровадити інноваційні рішення для покращення якості обслуговування клієнтів та підвищення ефективності внутрішніх процесів. У зв’язку з цим ключовим запитом замовника стало розроблення адміністративної панелі для управління результатами лабораторних досліджень, що дасть змогу оптимізувати роботу лабораторії, забезпечити зручний доступ до результатів і покращити взаємодію з пацієнтами та медичними фахівцями.

Завдання проєкту

Мета розроблення полягала у створенні комплексного рішення у вигляді адмін-панелі для управління результатами лабораторних досліджень, що служитиме центральним інструментом для обробки та аналізу генетичних даних.

Впровадження нової системи повинно було забезпечити зручність використання працівниками лабораторії, які отримували б можливість швидко та ефективно управляти великим обсягом інформації про пацієнтів.

Ключовими вимогами до адмінпанелі поставали надійність і безпека зберігання даних, що особливо важливо з огляду на чутливий характер генетичної інформації. Запит клієнта передбачав впровадження розширених функцій пошуку та фільтрації, що давало б змогу працівникам лабораторії швидко знаходити потрібні відомості, а також надало б можливості для візуалізації даних. Усе це в комплексі мало сприяти глибшому розумінню результатів досліджень.

Інтеграція з наявними лабораторними інформаційними системами стала ще одним критично важливим аспектом проєкту, оскільки вона забезпечує безперебійну роботу та уникнення дублювання результатів. Окрім того, адмін-панель потрібно було налаштувати для роботи в багатокористувацькому режимі для надання різним групам користувачів, зокрема адміністраторам, лікарям та лабораторним технікам, доступу до специфічних функцій відповідно до їх ролей.

Проєкт мав на меті й автоматизацію рутинних процесів, що мало сприяти підвищенню ефективності роботи персоналу та дати їм змогу зосередитися на більш складних і важливих завданнях. Ще одним аспектом виступила можливість персоналізації налаштувань системи, завдяки якій кожний користувач міг би адаптувати робочу панель під свої потреби.

Загалом проєкт був спрямований на підвищення точності, оперативності та зручності роботи в лабораторії. У кінцевому підсумку — на покращення якості послуг, що надаються пацієнтам, та збільшення конкурентоспроможності установи на ринку медичних послуг.

Перебіг роботи

Робота над проєктом створення адмінпанелі для управління результатами лабораторних досліджень містила декілька етапів, кожен із яких відігравав важливу роль у досягненні успішного результату.

  1. Збір вимог та планування. На початковому етапі команда розробників проводила детальні консультації з клієнтом для розуміння його потреб і специфіки роботи лабораторії. Було зібрано інформацію про функції, які повинна охоплювати адмінпанель, інтеграцію з наявними системами і визначено ключові проблеми, що їх слід було вирішити. Створено технічне завдання (ТЗ) та план роботи.
  2. Розроблення архітектури системи. На основі зібраних вимог архітектори системи розробили її структуру, зокрема серверну та клієнтську частини та базу даних. Для серверної частини було обрано мову програмування Python із використанням фреймворку Django, що забезпечило швидку та надійну обробку запитів. Для зберігання даних і результатів досліджень використовувалася база PostgreSQL. Оптимізації швидкості вдалося досягнути за рахунок технології Redis як кешуючого механізму.
  3. Програмування та тестування. На цьому етапі розробники приступили до написання коду для реалізації функцій сервісу. Серверна частина інтегрувалася з іншими системами через розроблені RESTful API. Після завершення основної розробки команда перейшла до тестування системи, що охоплювало функціональне, регресійне та безпекове тестування.
  4. Запуск та підтримка. Після розгортання система була запущена у робоче середовище, і команда проєкту забезпечувала технічну підтримку в перші тижні роботи. Вона зосереджувалася на вирішенні проблем, що могли виникати під час реального використання, та внесенні необхідних коригувань. Також було визначено план обслуговування та оновлення системи із метою забезпечення її стабільної та довгострокової роботи.
Admin panel for genetic laboratory

Результати

Унаслідок створення та реалізації проєкту покращилася робота лабораторії. Впроваджена адмінпанель дала змогу ефективно управляти проведенням генетичних досліджень та на 40 % швидше обробляти дані пацієнтів. Успішна
інтеграція з наявними системами забезпечила безперебійну передачу даних і спростила робочі процеси, а автоматизація рутинних завдань підвищила ефективність персоналу. Взаємодія з клієнтами також покращилася завдяки зручному доступу до результатів досліджень, що сприяло підвищенню задоволеності пацієнтів на 20 %. Було впроваджено високі стандарти безпеки, що забезпечили надійний захист генетичної інформації, знизивши ризик витоку даних.

Докладніше

Чекаємо на ваш проєкт

Контакти

Україна, 04053, місто Київ, пров.Киянівський, будинок 3-7

Україна, 79029, місто Львів, Героїв УПА, 73В